Wyzwanie fotograficzne u Jest Rudo

Wyzwanie fotograficzne u Jest Rudo

Fotografia to jedna z najważniejszych rzeczy w moim życiu, towarzyszy mi niemal od zawsze. Miałam z nią dość burzliwy romans, zdarzały się przerwy, brak weny ale nie wyobrażam sobie przestać robić zdjęcia. Tak po prostu. Mimo, że fotografuję od dawna, wychodzę z założenia, że rozwijać się można zawsze. Wystarczy do tego bodziec, narzucony cel, wyzwanie. I w takim właśnie wyzwaniu wzięłam udział w ostatnim miesiącu.

Jesienne wyzwanie fotograficzne Jest Rudo

wyzwanie-fb

Wyzwanie fotograficzne u Jest Rudo to coś, do czego zabierałam się już od dawna. Regularnie podglądam jej wyzwania i podziwiam ich efekty publikowane w podsumowaniach, lecz nie miałam do tej pory okazji (a może tylko tak sobie to tłumaczę), żeby przygotować swoje zdjęcia. Założyłam, że to nie będą gotowce zrobione podczas jednej sesji, tylko naturalne codzienne fotografie. Jestem zadowolona z efektu, choć nie udało mi się zrealizować wszystkich zadań. Miło było jednak postawić przed sobą taki cel i robić zdjęcia nie tylko z konkretnym przeznaczeniem publikacji na blogu czy w mediach społecznościowych, ale tak po prostu, dla samej frajdy.

Każda fotografia miała mieć jakiś punkt wspólny. Z początku założyłam sobie, że będzie nim światło, a raczej jego uwydatnienie na fotografiach. Później jednak zdarzało mi się ignorować ten aspekt i w efekcie nie każda z fotografii skupia się na nim, choć nadal odgrywa ono ważną rolę. Nie wszystkie zdjęcia uważam za bardzo udane, kilka z nich zrobiłabym teraz zupełnie inaczej i nawet mam ich lepsze wersje na dysku, ale do wyzwania wybrałam te i to one muszą znaleźć się w podsumowaniu.

Zapraszam zatem na mały przegląd tego, co udało mi się uchwycić w obiektywie. Jestem bardzo ciekawa, czy też braliście udział w wyzwaniu Rudej? Jeśli tak, to dajcie znać w komentarzu! Chętnie zobaczę Wasze podsumowania.

Temat: Moje miejsce

jesienne wyzwanie fotograficzne, The Carolina's Book, fotografiaMoje miejsce, czyli moje biurko, miejsce pracy i relaksu. Tu powstają wpisy na bloga, tu pracuję nad zdjęciami, tu rysuję i uzupełniam mój bullet journal. Tu spędzam najwięcej czasu w ciągu dnia.

Temat: Zjem cię

jesienne wyzwanie fotograficzne, The Carolina's Book, fotografiaTegoroczne Halloween obchodziłam bez przebrania, za to w towarzystwie tych pyszności. Wieczór przy strasznym filmie ze słodkimi ciastkami – jak dla mnie idealnie.

Temat: Wyjątkowe

jesienne wyzwanie fotograficzne, The Carolina's Book, fotografiaWyjątkowe skarby jesieni, które ozdabiają moją przestrzeń. Kocham takie jesienne dekoracje przyniesione prosto z parku.

Temat: Vintage

jesienne wyzwanie fotograficzne, The Carolina's Book, fotografiaVintage-skarby. Lusterko po babci, sweter od mamy (starszy ode mnie!) i aparat od taty (który robił pierwsze zdjęcia, kiedy mnie jeszcze nie było nawet w planach).

Temat: Tylko rano

jesienne wyzwanie fotograficzne, The Carolina's Book, fotografiaCodziennie rano piję kawę, jeszcze zanim zabiorę się za cokolwiek. To mój czas, mój spokój.

Temat: Ulubione

jesienne wyzwanie fotograficzne, The Carolina's Book, fotografiaMam kilka swoich ulubionych gadżetów na każdą porę roku, choć jesień jakoś szczególnie sprzyja ich gromadzeniu…

Temat: Atrybuty jesieni

jesienne wyzwanie fotograficzne, The Carolina's Book, fotografiaNajpiękniejszy bukiet, jaki dostałam tej jesieni.

Temat: Noszę

jesienne wyzwanie fotograficzne, The Carolina's Book, fotografiajesienne wyzwanie fotograficzne, The Carolina's Book, fotografiaJesienią noszę ciemniejsze kolory i ponad wszystko kocham się w czerwieni – szminki, lakiery, akcenty na ubraniach. Kobieco.

Temat: W dłoniach

jesienne wyzwanie fotograficzne, The Carolina's Book, fotografiaUwielbiam zbierać kasztany, a najładniejsze są te prosto ze skorupki, jeszcze lśniące i świeże, w piękne naturalne wzory.

Jeśli moje zdjęcia przypadły Wam do gustu, to po więcej zaglądajcie na mój Instagram @carolinasbook i oczywiście koniecznie zajrzyjcie do Rudej, jeśli jeszcze jej nie znacie. Znajdziecie u niej lekcje fotografii, które pomogą Wam robić coraz lepsze zdjęcia.

Karolina

Kreatywna głowa, pełna pomysłów i inspiracji. Uzależniona od książek, sushi i waniliowej chai latte. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji fotograf, z zamiłowania blogerka. Ma milion pomysłów na siebie i chciałaby zrealizować je wszystkie.

 • Moje ulubione zdjęcie to „Noszę”. Jest takie piękne – zmysłowe, ale bardzo subtelne. No i przez te usta od razu kojarzy mi się z Twoim logo :)

 • Ależ u Ciebie pięknie! I design i zdjęcia :) Gratuluję …aż się chce zostać na takiej stronie.

 • Masz piękny zestaw zdjęć, chyba każde mi się podoba, kasztany, liście, kubki, szminki, swetry i słodkości, wszystko to co najlepsze! :)

 • Uwielbiam bloga ‚Jest Rudo’, u Ciebie tez jest bardzo elegancko :) Ładne zdjęcia, bardzo ciekawie podeszłaś do tematu. Moja ulubiona kategoria – ulubione ;p Przepiękne!

 • A już myślałem, że ujrzę Zorkę5 na jednej z fotografii ;)

 • Jaki piękny, klimatyczny zestaw fotografii. Piękny sowi kubek<3

 • Ja jakoś nie mam talentu do robienia zdjęć. Poradzisz coś? :-)

 • Moje miejsce, zjem cię, atrybuty jesieni, NOSZĘ… Jejciu! Ile tu dobra! Piękne zdjęcia!

  Wyzwanie Natalii jest niezwykle inspirujące – dawno nie odkryłam tylu blogów, dawno nie stałam się częścią społeczności, którą połączył jeden mały impuls! Fajne emocje! :)

  • Dziękuję Ci bardzo :) Też uważam, że takie wyzwania to skarb internetów – super ludzie, masa kreatywnych głów i piękne efekty pracy :)

 • Pieruńskie maszkety

  Przepiękne zdjęcia, wszystkie mi się podobają ale jakoś tak najbardziej mnie urzekło vintage i noszę :)